News

Renata Gájová

Renata Gájová

URL internetové stránky:

Nejhezčí předzahrády roku

pátek, 20 říjen 2017 17:41 Zveřejněno v Zprávy

Soutěž předzahrádka roku už zná své vítěze. Do soutěže, která si klade za cíl podpořit zájem veřejnosti o zkrášlování veřejného prostoru, lidé letos přihlásili 25 předzahrádek z Přerova a místních částí – z toho patnáct u bytových domů a deset u rodinných domů. V kategorii předzahrádka u bytového domu porotu, složenou ze dvou zahradních architektů, členky komise pro cestovní ruch a kulturu a loňských vítězů soutěže, nejvíce zaujal prostor u bytového domu v ulici Milady Horákové 21 v Přerově – Předmostí, na druhém místě je zahrádka před domem na adrese Velká Dlážka 20 a třetí místo patří předzahrádce před domem Pod Hvězdárnou 3. V kategorii rodinný dům patří první místo majitelům domu K Rokytnici 16, který stojí v místní části Dluhonice. Druhé místo získala popovická předzahrádka s adresou Hanácká 61. A třetí výhra míří do Kozlovic, konkrétně na adresu Květná 8. Z rukou zástupců města získají tvůrci předzahrádek finanční odměny – 3 tisíce korun za bronzové místo, 5 tisíc za stříbrnou příčku a 8 tisíc za zlato.  

Viděli jste nehodu? Kontaktujte policii!

čtvrtek, 19 říjen 2017 09:31 Zveřejněno v Krimi

Přerovští policisté žádají veřejnost o pomoc s objasněním dopravní nehody, která se stala 3. října v 5:20 hodin na přechodu pro chodce v Tovární ulici v Přerově. Řidič vozidla bílé barvy neznámé registrační značky nedal přednost na přechodu ženě, která přecházela silnici od autobusového nádraží směrem k ulici Čechova a narazil do ní. Chodkyně upadla na komunikaci. Z vozidla vystoupil spolujezdec, který s ní komunikoval a po krátkém rozhovoru nasedl zpět do vozidla a z místa odjel i s řidičem. Během dne ale žena musela z důvodu zranění vyhledat lékařské ošetření a o nehodě se policisté dozvěděli dodatečně.

Pokud jste událost viděli a můžete poskytnou informace k vozidlu, řidiči a jeho spolujezdci, nebo jste přímými účastníky nehody,kontaktujte vyšetřovatele 1. oddělení obecné kriminality v Přerově, U Výstaviště 18 nebo na tel. č. 974 778 449 či 974 778 440.

Do sběrného dvora dočasně jinudy

úterý, 17 říjen 2017 08:59 Zveřejněno v Zprávy

Ve středu 18. a ve čtvrtek 19. října se lidé nedostanou do sběrného dvora Technických služeb města Přerova z ulice Na Hrázi. Přístup bude po oba dny umožněn jen zadní branou z ulice Polní - a to pouze v době od 7 do 14 hodin.  Důvodem jsou stavební práce související s rekonstrukcí kanalizační sítě. Od 20. října už platí běžná otevírací doba.

 

Od července letošního roku řeší policisté obvodního oddělení dva případy krádeží v přerovských drogeriích. K první došlo v prodejně drogerie v Galerii Přerov. Neznámý pachatel tam odcizil z regálu parfém v hodnotě 949 korun. Podruhé neznámý pachatel kradl v drogerii ve Wilsonově ulici, kde zmizela toaletní voda za 999 Kč. K objasnění případů potřebují policisté pomoci s odhalením totožnosti muže, který je zachycen na kamerovém záznamu. Pokud muže na fotografii znáte, sdělte o něm informace na telefonních číslech 974 778 651, 974 778 654 nebo 974 778 694. Dostavit se můžete také osobně na Obvodním oddělení Přerov 1 nebo využít bezplatnou linku 158 či email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Policiste chtějí znát totožnost ženy na fotografii

středa, 16 srpen 2017 12:40 Zveřejněno v Krimi

Přerovští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění ženy, která byla zachycena na kamerovém záznamu lékáren při podvodu.

 

Žena si letos v červnu v lékárně v Komenského ulici vyzvedla na základě padělaných receptů léky Tramadol a Diazepam. Lékárně způsobila škodu 170 korun. V červenci se pak v lékárně Alfa na nám. Přerovského povstání pokusila vyzvednout stejným způsobem lék Diazepam, což se jí ale nepodařilo. Jedná se o ženu ve věku okolo padesáti let, štíhlé postavy a blond vlasů. Na sobě měla světlou halenku bez rukávů, světlé kalhoty ke kolenům a letní obuv. Pokud by někdo poznal ženu na fotografiích, ať bližší informace a poznatky k její totožnosti sdělí na telefonních číslech 974 778 651, 974 778 654 nebo 974 778 694. Je také možné osobně se dostavit na Obvodním oddělení Přerov 1, využít bezplatnou linku 158 nebo email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">.

Přerov je plný prachu, autobusy MHD budou jezdit zdarma

úterý, 14 únor 2017 08:07 Zveřejněno v Zprávy

Informace o zvýšených koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Upozorňujeme, že množství prachu v ovzduší nadále výrazně překračuje stanovený limit.


Předpokládaný vývoj: Výrazná změna se v nejbližších hodinách nepředpokládá.


Obyvatelstvu je doporučováno:

 

 1. omezit větší fyzickou aktivitu venku (sport, těžká fyzická práce)

 2. omezit větrání (větrat krátce a intenzivně)

 3. omezit vlastní produkci emisí – omezit použití osobních automobilů, nespalovat nekvalitní paliva.

  Přeprava městskou autobusovou dopravou od 9 hodin je zdarma.

  Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 14.02.2017 do odvolání.

   

                                                           Magistrát města Přerova

Olomoucký kraj opět zahalil smog

pátek, 10 únor 2017 18:19 Zveřejněno v Zprávy

Na území Olomouckého kraje byla v pátek 10. února vyhlášena smogová situace. Množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.  Oddělení ochrany životního prostředí a památkové péče Odboru stavebního úřadu a životního prostředí  přerovského magistrátu proto doporučil  omezit pobyt venku, větrání a jízdu automobilem. 

Vzduch se po třech dnech pročistil

čtvrtek, 12 leden 2017 14:52 Zveřejněno v Zprávy

Informování veřejnosti o koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Množství prachu v ovzduší pokleslo pod stanovený limit. Doporučená omezení se ruší.

 

Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 12. ledna 2017.

Předpokládá se tento vývoj:

V nejbližších hodinách se nepředpokládá zhoršení situace.

 

 

                                              Magistrát města Přerova

                               odbor stavebního úřadu a životního prostředí

Přerované dýchají vzduch plný prachu

pondělí, 09 leden 2017 15:45 Zveřejněno v Zprávy

VYHLÁŠENÍ UPOZORNĚNÍ

Informování veřejnosti o zvýšených koncentracích znečišťujících látek v ovzduší ve městě Přerově

 

Upozorňujeme, že množství prachu v ovzduší výrazně překračuje stanovený limit.

 

Platnost této informace je od okamžiku vyhlášení dne 09.01.2017 do odvolání.

Předpokládá se tento vývoj:

Výrazná změna se v nejbližších hodinách nepředpokládá.

Obyvatelstvu je doporučováno :

 1. 1.omezit pobyt venku, zvláště  v době ranních a večerních hodin
 2. 2.omezit větší fyzickou aktivitu venku (sport, těžká fyzická práce)
 3. 3.omezit větrání (větrat krátce a intenzivně)
 4. 4.posílit imunitu organismu přísunem vitamínů
 5. 5.omezit vlastní produkci emisí – omezit použití osobních automobilů, nespalovat odpady ani nekvalitní paliva.

 

 

 

                                          Magistrát města Přerova

                              odbor stavebního úřadu a životního prostředí

TV Přerov

Top Desktop version